Zdrowie

Zabiegi stomatologii estetycznej – który wybrać?

Wiele osób marzy o pięknym i pełnym uśmiechu. Z tego względu właśnie na popularności zyskuje stomatologia estetyczna. W Garwolinie, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Siedlcu oraz Sokołowie Podlaskim działają wysokiej jakości gabinety, które pozwolą spełniać marzenia i zadbać o zęby. Co warto wiedzieć odnośnie stomatologii estetycznej oraz co zdecydowanie wziąć pod uwagę?

Stomatologia estetyczna – podstawowe informacje

Najważniejszym celem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu uśmiechu. Specjaliści odpowiadają zarówno za diagnostykę, jak i i rozwiązanie problemu przy wyborze najlepszej metody. Stomatologia estetyczna pozwala cieszyć się pięknym, zdrowym i pełnym uśmiechem niezależnie od stanu rzeczywistego uzębienia. 

Stomatologia estetyczna – kto się na nią decyduje?

Stomatologia estetyczna to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie lubią swojego uzębienia lub mają z nim problemy. Rozwiązanie wykorzystywane jest też przy ubytkach oraz brakach w uzębieniu. Ze stomatologii estetycznej może skorzystać każdy, kto chce przywrócić piękny uśmiech.

Jakie są zabiegi stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna obejmuje wiele różnych zabiegów. 

  • Licówki – to zabieg nakładania na zęby specjalnej warstwy imitującej koronę. Zabieg stosowany jest by uzupełnić ubytki, a także przy przebarwieniach i krzywym kształcie naturalnych zębów.
  • Implanty – to tytanowe śruby, które montuje się w miejscu braku zęba i pozwalają na założenie korony imitującej naturalny ząb.
  • Leczenie kanałowe – nazywane również endodoncją. Umożliwia wyleczenie stanu zapalnego.
  • Odbudowy kosmetyczne – umożliwiają pozbycie się ubytków zębów.
  • Wybielanie zębów – zabieg zmniejsza przebarwienia oraz przywraca piękny kolor.

Stomatologia estetyczna – zalety

Do podstawowych zalet stomatologii estetycznej zalicza się pozbycie się kompleksów odnośnie uśmiechu. Osoby po zabiegu odczuwają dyskomfortu podczas uśmiechania się, gdyż zęby są białe, równe i estetyczne. Wśród dostępnych zabiegów każdy dopasuje rozwiązanie idealne dla siebie. 

Jak wybrać rzetelny gabinet?

Przy szukaniu odpowiedniego gabinetu powinno się wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. Dużą popularnością cieszy się klinika Dental House – stomatologia estetyczna na terenie Łukowa. Charakteryzuje się ona głównie fachowym podejściem do klienta, lekarzami z pasją oraz najnowszej generacji sprzętem. Kolejną mocną stroną jest także bogata oferta różnych zabiegów. Wieloletnie doświadczenie oraz wielu usatysfakcjonowanych pacjentów jedynie potwierdzają, że wybór Dental House jest słuszny.