Sport

Z jakiego powodu należy jeździć na rolkach?

Nie da się ukryć jazda na rolkach, czy też jazda na wrotkach zaliczany jest do jednego z najprzyjemniejszych i najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej. Do ich zalet należy:

  • wzmacnianie mięśni w nogach a także pośladków
  • przyśpieszenie spalania tłuszczu,
  • poprawia kondycję, zwiększenie koordynacji ruchowej.

Aczkolwiek plusy jazdy na wrotkach nie są to tylko korzyści dla zdrowia. Ten sport pomimo tego, że sprawia, że ciało jest wzmocnione, jest to idealna forma relaksu i sposób na doskonałą formą relaksu i rozwiązaniem na ciekawe zagospodarowanie czasu z rodziną.Ważny jest także fakt iż  jazda na wrotkach stwarza okazję do poznania nowych osób,ponadto pozwalają one zapomnieć o stresie.  Co więcej żeby zacząć jeździć, nie musisz być sportowcem. A także rolki są idealne zarówno dla młodych, jak i dla nieco starszych osób o różnej kondycji.

Jakie są plusy z jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach w skuteczny sposób spalają tłuszcz

Czy wiesz, że wrotki są skuteczne w odchudzaniu niemalże tak samo jak bieg? Podczas godzinnej jazdy możemy {zredukować|spalić| nawet 700 kalorii. Rytmiczne uprawianie rolkarstwa, które odbywają się trzy dni w ciągu tygodnia, pomogą w utracie kilogramów. 

Wrotki nie obciążają stawów

Plusem jazdy na wrotkach nad biegiem jest to iż obciąża ona stawy w dużo mniejszym stopniu. Ze względu na to, że ruch jest płynny, nie wymaga szybkich zrywów, stawy nie są tak zagrożone na przeciążenia tak jak w trakcie biegania.

Wrotki ulepszają kondycję

Przez to, że jazda na wrotkach jest sportem aerobowym wzmacnia serce a także pozytywnie działa na funkcjonowanie układu krążenia. Silne serce lepiej pompuje krew, dzięki czemu tlen dostarczony jest szybciej do wszelkich tkanek organizmu. Dzięki temu o wiele mniej się przemęczamy i mamy więcej energii.

Rolki poprawiają mięśnie nóg 

W związku z tym, że podczas  jazdy na rolkach pracują wszelkie nie małe grupy mięśniowe, nogi u osób jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Wrotki poprawiają koordynację ruchową

Ze względu na konieczność zachowania prawidłowego balansu ciała podczas chwiejnych rolek powoduje, że poszczególne mięśnie naszego ciała muszą ze sobą współpracować. Jazda na rolkach wyrabiają koordynacji.

Jazda na rolkach dotlenia nasz organizm

Bez wątpienia jeżdżąc na rolkach zażywamy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, iż taki trening jest zdecydowanie zdrowszy a także w lepszy sposób dotlenia nasze ciało niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach.

Wrotki to idealny środkiem przemieszczania się  

Ogromną zaletą jazdy na rolkach jest fakt, że będziemy w stanie nimi przetransportować się wszędzie, dokąd prowadzą chodniki.

Rolki rozluźnia i obniża zdenerwowanie

Jazda na wrotkach po dniu zapełnionym przez obowiązki to perfekcyjny czas na rozluźnienie a także oderwanie się od rutyny. Ponadto wrotkarstwo pozwala nam fajnie zapełnić czas z plusami organizmu  a także wyglądu naszej sylwetki.

W jakim miejscu w Szczecinie można jeździć na rolkach? 

Z pewnością najbardziej korzystna pora roku do jazdy na rolkach to z pewnością miesiące letnie czyli przykładowo maj. Szczecin proponuje wiele miejsc gdzie można jazdy na rolkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na uwagę zasługuje Szczecińska arkonka. Tuż obok niej znajdziemy bujne drzewa czy też zbiornik wodny. Bezsprzecznie dzięki temu jazda na rolkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Pełny dystans tej trasy to 1,7 km.

Szczecińskie bulwary

Kolejną lokalizacją są Szczecińskie Bulwary. Całkowity dystans tej trasy mierzy 850 m.

Trasa zamkowa

Uwielbiasz widok na cały Szczecin?Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak to z pewnością rekomendujemy trasę zamkową. Jest to wyasfaltowana droga, która oferuje widok zarówno na Odrę i Szczecin.