Bez kategorii

Spiralowanie – kiedy warto skorzystać z tego typu oprawy?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zazwyczaj postrzegane jako jedne z najbardziej elegancko stworzonych przedmiotów drukarskich. Technika spiralowania pozwala złączyć ze sobą kartki o dużej grubości, a również wielostronnicowe projekty. Ze względu na to świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Właściwości produktów spiralowanych

Oprawa spiralna to proces, który łączy ze sobą strony zwykle plastikową lub metalową spiralą – jest ona wsuwana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Szereg firm posiada również najróżniejsze kolory spirali – by przedmiot był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie używa się głównie dla dokumentów do 300 stron. Jedną z zwracających uwagę ofert na rynku drukarskim jest propozycja firmy oandp.com.pl – świadczą oni realizację opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Profesjonalne wykonanie spiralowania zapewnia wygląd wysokiej klasy, a także wytrzymałość.

Zalety spiralowania

Przed zleceniem koncepcji do druku prawie nigdy nie myślimy nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Na ogół koncertujemy się na kwestiach wizualnych, podczas gdy sprawy techniczne są jednakowo ważne. Gdy postawimy na spiralowanie, możemy mieć pewność, że strony produktu będą się bezproblemowo obracać, pozostawać w jednym miejscu, a szczególnie nie będą się giąć i niszczyć. Książek w oprawie spiralowanej nie trzeba również przytrzymywać na konkretnej stronie, by się nie zatrzasnęła. Właśnie z tego powodu jest to jeden z lepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane pozwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Z tego powodu mamy możliwość bezproblemowego przeglądania, a również zajęcia jak najmniejszej ilości przestrzeni na blacie czy stole.