Uroda Zdrowie

Skuteczna ochrona przed potem

Mocniejsze pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka w zasadzie każdego. Są jednak osoby, które z nadmiernym poceniem muszą radzić sobie niezależnie od temperatury otoczenia. Na szczęście dzisiaj skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest możliwa. Rozwiązaniem na które warto postawić okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny bardzo dobrze radzi sobie z opanowaniem pocenia. Jednocześnie nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą działać drażniąco na skórę, a które znajdują się w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, , które wyjątkowo chętnie wykorzystywane jest przez firmy produkujące antyperspiranty.

Najczęściej dezodoranty naturalne mają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona skutecznie chroni przed namnażaniem się bakterii , które odpowiadają za uciązliwy zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie zamykają gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.