Hobby

Sklep ezoteryczny – co ciekawego możesz w nim znaleźć?

CZYM JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej pojawia się w naszych domach. Popularność zyskują wszelkiego rodzaju zajęcia duchowe, medytacja, joga. Wiele osób korzysta z pomocy znawców aby odczucia głębokich doświadczeń wewnętrznych. Powstają sklepy ezoteryczne. Czym konkretnie jest ezoteryka, co kryje się pod tym wyrazem?

 Warto rozpocząć od tego, że jest to bardzo rozległe pojęcie, mieszczące w sobie wiele szkół. Znacznej części społeczeństwa ezoteryka łączy się z mistycyzmem. W rzeczywistości, ezoteryka to wiedza tajemna, droga do wyższego poziomu wiedzy i bardziej świadomego poznania funkcjonującego obok  świata. Związana jest z ideami tajemnymi.

Osoby zajmujące się ezoteryką używają z numerologii, astrologii czy psychologii, aby zgadywać przyszłość i dostawać natchnienie. Oprócz tego, regularnie wykorzystuje się z zaklęć, wróżb czy rytuałów. Nadaje się również określoną symbolikę numerom, wyrazom albo rzeczom. Ezoteryka poprzez swoje cechy skupia się na indywidualnym oświeceniu duszyi. 

EZOTERYKA W UJĘCIU HISTORYCZNYM

Ludzie trudniące się aktywnościami ezoterycznymi przewijają się na świecie od lat. Przykładowo w mitologii greckiej występowały wyrocznie. Pośród różnorakich tradycji od wieków istnieją szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej tradycji można przytoczyć szeptuchy i szeptunów – zaznajomionych z w medycynie ludowej, umiejących rozumienia ludzkich myśli. 

Przez lata postrzeganie takich ludzi bywało dwojakie – część używała z ich doświadczeń i brała na poważnie w każde słowo, dla innych byli oni pospolitymi kłamcami, działającymi w porozumieniu z szatanem. Znaki wykorzystywane przez ezoteryków były kojarzone ze złem. Z powodu na konflikt z naukami kościoła takie osoby często skazywane były na samotność.  

Dziś ezoteryka interpretowana jest odmiennie. Wielu postrzega ją za interesujące fenomen. Społeczności przyglądają się w gwiazdy, medytują, śledzą horoskopy. Wszyscy chce dotrzeć prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ZAINTERESOWANIE TWORZY ZYSKI

Zwiększenie się popularności praktykami ezoterycznymi wywołał reakcję sprzedawców. Wraz z wzrostem zainteresowaniem na ezoteryczne artykuły i usługi, zaczęły powstawać sklepy ezoteryczne. Są one odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poprzez tajemnicze przedmioty, chcą wzmacniać przeżywane przeżycia albo zatapiać się dużo głębiej w swoich wewnętrznych doznaniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM KUPIMY?

Powinniśmy przyglądnąć się produktom dostępnych w sklepie ezoterycznym. Pomoże to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich?

Jednym z bazowych przedmiotów spotykanych w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Aromat uwalniany przez kadzidło w trakcie spalania ma odświeżać atmosferę i czyścić pokój, w którym jest rozpylany od zła. 

Następnym produktem, który znajdziemy na półce  sklepu ezoterycznego są świeczki. Charakteryzują się one różnorodnością barw, wydzielanych aromatów i sposobów użycia. Ułatwiają wejść w pozytywny nastrój, poskromić negatywne moce, relaksować napięcia. Świece stosuje się również do rozmaitych rytuałów czy masaży.

Modnym produktem są różnego rodzaju magiczne minerały, którym przypisuje się odpowiednie moce. Zgodnie z ezoteryków wpływają one na nasze samopoczucie, pomagają w pokonywaniu problemów prywatnych. Ametyst, agat czy onyks to minerały, które wspierają uzyskiwać mentalnej harmonii, sprawczość, czy dostatek.

Sklep ezoteryczny to też rzeczy powiązane ze zdrowym stylem życia – wegańskie kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego wyposażenie tworzą różnorakie rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Zatem czy sklep ezoteryczny jest dla każdego? Odpowiedź brzmi: oczywiście.