Bez kategorii

Ośrodki leczenia uzależnień pełne osób stosujących dopalacze

Dopalacze przez bardzo długi okres były ogromnym problemem. Wydaje się, że wszelkie kampanie prowadzone przez rząd odniosły rezultaty – owszem, sklepy z takimi substancjami zostały zamknięte, ale niestety nie zredukowało to liczby osób, które przebywają w miejscach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można kwestię tę bagatelizować i twierdzić, że inne narkotyki są gorsze – nie można jednak podważyć faktu, że dopalacze także są uzależniające. Przynoszą również skutki znacznie gorsze, niż inne nielegalne substancje. 

Dlatego tak wiele osób sięga po dopalacze?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w Polsce zmaga się z natłokiem osób, które mają za sobą przygody z dopalaczami. Problem jest w tej kwestii o tyle znaczący, że zwykle nie można łatwo stwierdzić, co się znajduje w dopalaczach, w związku z czym trudniej o określenie toksycznych substancji, a tym samym leczenie. Choć oferują one efekty halucynogenne, to mogą również wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, upośledzając jego niektóre funkcje. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku innych sfer naszego ciała. Dopalacze są po prostu szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest osamotnioną placówką tego typu, zmagającą się z wieloma pacjentami, którzy zaczęli przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest podobnych miejsc. 

Dopalacze to prawdziwy problem!

Nie należy ignorować działania dopalaczy na kondycję organizmu. Ośrodek leczenia uzależnień nie zawsze jest miejscem, do którego trafiają osoby uzależnione od nich – zatrważająco często spożywanie ich kończy się po prostu śmiercią lub trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.