Zdrowie

Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne uzyskują coraz większe uznanie. Od wielu lat używanie są do aromaterapii, a nasze babcie wykorzystywały ich dobroczynne cechy w leczeniu wielu schorzeń. Jednakże nie wszystkie produkty to naturalne olejki eteryczne dobrej jakości. W jaki sposób zidentyfikować drogocenne naturalne olejki eteryczne? Jakie korzyści dają Ci 100% naturalne olejki eteryczne? Tego dowiesz się w dzisiejszym tekście.

Czym są naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak dobrej klasy esencje z roślin. Ich intensywny zapach zamknięty w każdej kropelce to dowód na to jak mocno są zagęszczone. 

Do stworzenia jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego różanego niezbędne jest aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Tak wielgie skondensowanie naturalnego olejku eterycznego daje Ci sposobność zastosowania mnogości terapeutycznych cech roślin.  

Naturalne olejki eteryczne są produkowane na kilka sposobów, zwykle wytwarza się je ze świeżych albo suszonych ziół i kwiatów procesem destylacji parą wodną lub destylacji wodnej.  

Jakie właściwości mają naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne produkowane wyłącznie z naturalnych źródeł mają wiele przydatnych cech. W zależności od Twoich potrzeb możesz zastosować je na odmienne sposoby.

Aromaterapia jest jedną najbardziej popularnych metod wykorzystywania naturalnych olejków eterycznych – masz możliwość użyć dyfuzora bądź przeznaczonego do tego kominka. Naturalne olejki eteryczne mają również korzystny wpływ na zmiany skórne. do tego celu użyj paru kropli naturalnego olejku eterycznego do wody podczas kąpieli lub wymieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek z lawendy

wykazuje świetne działanie wyciszające a także wpływa na relaks, użyty w trakcie aromaterapii pomoże nam się rozluźnić oraz pomoże w zasypianiu. 

Olejek sosnowy

używany najczęściej w sezonie przeziębień, idealnie pomaga w chorobach górnych dróg oddechowych, a leśny aromat daje wytchnienie podczas kataru. Wykazuje działanie odświeżające i pobudzające, a także orzeźwia zmęczony umysł.

Olejek z rozmarynu

to jeden z najbardziej popularnych naturalnych olejków eterycznych. Pomaga w skupieniu i wspomaga procesy myślenia. Używany bezpośrednio na skórę pomaga w walce ze skórką pomarańczową, będzie także doskonale regenerował naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego cennych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Pomaga walczyć z przeziębieniem, oraz grypą. Używany na naskórek świetnie radzi sobie z trądzikiem i zmianami skórnymi.

Naturalność olejków eterycznych – jak to zbadać?

w 100% naturalny produkt, jakim są naturalne olejki eteryczne, zapewni Ci nie tylko wspaniały aromat ale również rozliczne cechy lecznicze. Niestety w internecie znajduje się wielka ilość zamienników a także towarów podejrzanej klasy. Jak zatem rozpoznać w pełni naturalne olejki eteryczne od bubli? 

Najprostszym sposobem może być spojrzenie na samą nazwę. Kiedy na etykiecie nie jest jasno napisane, iż jest to produkt w 100% naturalny, bardzo prawdopodobne, iż w swojej formule ma związki drażniące oraz chemiczne substancje wypełniające. Ma on ładny aromat, ale nie można używać go w celach leczniczych oraz używać bezpośrednio na skórę – na przykład do masażu bądź jako dodatek do kąpieli albo balsamu.

Jeżeli na etykiecie widnieje napis “olejek zapachowy” możesz być pewien, że jest to tylko imitacja naprawdę drogocennego naturalnego olejku eterycznego.Trzeba również poszukać czy producent ujawnia przeróżne dowody które dotyczą składników, sposobu produkcji a także klasy produktów używanych do stworzenia ekstraktu. Kiedy firma jest wiarygodna i można łatwo poznać cykl produkcji każdej partii, możesz zaufać co do wysokiej jakości, a co za tym idzie najlepszego efektu.