Dom

Na czym polega hydroizolacja piwnicy?

Przecieki w budynkach mogą wynikać z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę rozpoczyna się od sprawdzenia stanu miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Po analizie można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych częściach budynków występują nie tylko z powodu opadów, ale również mgły, śniegu i wody w gruncie.

Dlaczego hydroizolacja jest kluczowa?

Ważne jest dobre zabezpieczenie dachu przed destrukcyjnym działaniem wody, a także trzeba mieć na uwadze o zaplanowaniu ujścia wody, by uniknąć takich problemów w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed wchłanianiem wody, a także blokuje negatywne działanie substancji odpowiedzialnych za korozję, które są zlokalizowane pod ziemią.

Branża ta stale się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy ma dostęp do innowacyjnych systemów pomagających osiągnąć ten pomysł. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być dobrej jakości, ponieważ wybranie nieodpowiedniego surowca skutkuje jego krótkim użytkowaniem. Skuteczne środki, powinny odpowiednio być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Zadbaj o hydroizolację i ciesz się suchą piwnicą

Istnieje kilka opcji by osiągnąć cel, jakim jest cieszenie się osuszoną piwnicą.

Najpopularniejsze z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Gdy w pomieszczeniu wyjdzie problem z wilgocią, a Fundamentu nie można ruszyć to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez wstawienie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz zastosowaniu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym celu sięga się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich istniejących otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko fragment działań możliwych w takich sytuacjach. Zależnie od problemu można dostosować metodę, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z profesjonalistami Dobre Izolacje – zobacz z Warszawy, którzy szybko i w najlepszy możliwy sposób pomogą rozwiązać ten problem. Firma z Warszawy zdobyła duże doświadczenie w zakresie hydroizolacji, a także odpowiedni sprzęt, który pozwala im dokonać odpowiednich pomiarów, aby  zdiagnozować przyczynę zawilgocenia.