Dom

Na czym polega dezynsekcja budynków

W jakich sytuacjach powinieneś pomyśleć o dezynsekcji mieszkania? Dezynsekcja jest walką z z owadami. Jeżeli więc w Twoim domu zaczęły grasować karaluchy albo mrówki, to jest to odpowiedni moment aby zastanowić się nad przeprowadzeniem dezynsekcji.

Partnerem wpisu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – specjaliści w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Którą metodę dezynsekcji wybrać?

Do najpopularniejszych ze sposobów dezynsekcji należy oprysk, żelowanie i zamgławianie. W zależności od liczby robaków i rodzaju insektów, które są w lokalu, grupa dezynsekująca doradzi najskuteczniejszy sposób.

Oprysk

Metoda używająca oprysk polecana jest przy dużej populacji owadów. Dobrze działa na każdy rodzaj robaka, jednak zazwyczaj wykorzystywany jest do eliminowania karaczanów.

Dezynsekcja żelowa

Coraz większym wzięciem cieszy się dezynsekcja żelowa. Spowodowane jest to dużą skutecznością i długotrwałym czasem działania. Jest bezpieczna i przy jej stosowaniu nie ma konieczności opuszczania pomieszczeń. Żelowanie używane jest przy eliminowaniu prusaków i mrówek.

Zamgławianie

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu wykorzystywana jest przede wszystkim w dużych lokalach albo na zewnątrz. Przykładem tego sposobu są wykonywane co roku opryski na meszki i komary. Jest to też główny sposób na usunięcie moli i pluskiew.

Gazowanie

Mniej popularne jest gazowanie. Spowodowane jest to koniecznością opuszczenia dezynsekowanych pomieszczeń przynajmniej na 7 dni. Ta metoda używana jest w wielkich firmach i fabrykach, w których często spotykany jest przykładowo mklik mączny lub rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

Zależnie od tego jakie szkodniki przebywają w naszym mieszkaniu i który sposób dezynsekcji wykonamy, nasze przygotowania do tej procedury nie będą takie same. W przypadku każdej metody jednak musisz opróżnić szafki, w których mogą znajdować się robaki. Jeżeli zauważysz, że insekty przebywają w miejscach trudno dostępnych – odsuń meble. Wyłącz z prądu wszelkie czajniki i ładowarki. Schowaj też, albo osłoń wszelkie akcesoria, których używacie codziennie. 
Kiedy wykorzystywane było zamgławianie albo oprysk – otwórz wszystkie okna, przemyj precyzyjnie wszelkie blaty i stoły, na których przygotowujesz jedzenie, oraz posilasz się.
Pamiętaj, że insektów szybko przybywa i lepiej zająć się problemem jak najszybciej. W Warszawie uzyskasz odpowiednie wsparcie w temacie dezynsekcji.