Bez kategorii

Mankamenty i plusy różnych typów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie, nie napawa radością. W związku z długą listą obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym powinien znaleźć się dozownik płynu dezynfekującego. Nie musimy zbytnio rozpisywać się nad korzyściami, które płyną z używania tego produktu – jego odpowiednie i częste użytkowanie może przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby zachorowań podczas epidemii koronawirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Należy jednak wiedzieć, że na rynku znaleźć można mnóstwo różnorakich rodzajów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje przejrzystość użytkowania, ale i nieco zwiększone koszty eksploatacji. Alternatywą będzie dozownik manualny, który wymaga naciśnięcia guzika lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Między nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Wyróżnia się nieskomplikowaniem budowy oraz zredukowanymi kosztami w porównaniu do dozownika automatycznego, ale o wiele solidniejszym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku tradycyjnych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem wspaniałym wyborem, kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu pewnych sum i na poprawie poziomu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Troszczmy się o zdrowie i dezynfekujmy ręce!