Bez kategorii

Jednoosobowa działalność – czy warto zatrudnić biuro rachunkowe czy załatwiać wszystko samodzielnie?

Nie ulega wątpliwości, że założenie i prowadzenie własnej firmy to sprawa niezwykle trudna i wymagająca całkowitego poświęcenia. Jedną z bardzo ważnych kwestii, o których trzeba pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Opcji jest w tym zakresie kilka. Niektórzy decydują się na to, żeby wynająć biuro rachunkowe, inni wynajmują księgowego, a część przedsiębiorców decyduje się na samodzielne przeprowadzanie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która opcja jest najbardziej korzystna?

Na to pytanie niestety nie ma najbardziej prawidłowej odpowiedzi, która pomoże każdemu. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz jednoosobową działalność gospodarczą i jesteś osobą, która nie wie zupełnie nic na temat wszelkich aspektów prawnych i finansowych prowadzenia przedsiębiorstwa, z pewnością biuro rachunkowe będzie względnie bezpiecznym i korzystnym rozwiązaniem. Co prawda będzie trzeba nieco za te usługi zapłacić, ale na pewno cena jest o wiele skromniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zapewni ci fachowe podejście oraz brak zbędnych zmartwień odnośnie tego, czy aby na pewno wszelkie faktury rozliczyłeś w prawidłowy sposób.

Może jednak samemu?

Jeśli jednak masz znaczne doświadczenie w prowadzeniu księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe prawdopodobnie nie będzie ci niezbędne. Musisz jednak pamiętać, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma sprawami do załatwienia oraz ogromną liczbą obowiązków, w związku z czym możesz nie mieć czasu na rzetelne prowadzenie księgowości.

W większości przypadków zatem lepiej jest powierzyć ten zakres zadań profesjonalistom w tej dziedzinie. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa na prawdę dużo biur rachunkowych. Na pewno znajdziesz rozwiązanie dla siebie.