Bez kategorii

Jakie są zadania angiologa?

Angiologia to jedna z najmłodszych dziedzin medycyny. Zajmuje się sprawami z pogranicza między innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że mało kto zdaje sobie sprawę, w jakich sytuacjach należy udać się do angiologia i w jakich schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest bardzo obszerny: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Z jakimi objawami warto stawić się u angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim różnorakimi dolegliwościami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć pokrewnych, dziedzin lekarstwa. Kumulując swoje siły, są oni w stanie zapobiec naprawdę przykrym chorobom. 

Co się tyczy chorób, które wykrywa angiolog, to wachlarz jest niezwykle obszerny. Wśród nich są chociażby tak zwane pajączki i żylaki, ale również zwężenie tętnic, zespół stopy cukrzycowej czy obrzęki limfatyczne. Dlatego jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia funkcjonują w niezdrowy sposób, warto skierować się do angiologa, który na pewno powie, co trzeba w danej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia osobiście lub zlecić zabieg u fachowca z jednej z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli szukasz dobrego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, zobacz Medbuk.

Jakie zabiegi podejmuje angiolog?

Wśród licznych zabiegów, jakie wykonuje angiolog, znajduje się chociażby laserowe leczenie żylaków, dzięki któremu bardzo szybko można pozbyć się tej przypadłości lub znacznie ją złagodzić. Podejmuje bardzo często również czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie wykryć wszelkie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję.