Zdrowie

Jakie są najczęstsze metody usuwania zbędnego owłosienia?

Włosy na ludzkim ciele mają istotne zadanie – ochronę przed zimnem. Jednak w dzisiejszych czasach nie są one nam niezbędne, z tego powodu wiele osób pragnie się ich pozbyć. Można powiedzieć, że usuwanie owłosienia jest jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno samodzielnie, jak i w gabinecie kosmetycznym. Historia pokazuje, że już setki lat temu znane były ludzkości różnorakie sposoby usuwania włosków z ciała. Wykonywały je obie płcie. Obecnie popularne jest przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety powinny być nieskazitelnie gładkie. Współczesne kobiety mogą korzystać z wielu metod pozbywania się owłosienia zarówno w domu, jak i u profesjonalistów. Które sposoby są najlepsze? Czy z usług gabinetu kosmetycznego?

Którą metodę wybrać?

Wybór sposobu usuwania włosków zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji. Każda z metod zarówno ta stosowana w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie posiada pewne wady i zalety. Oczywiście przed przystąpieniem do zabiegu trzeba zastanowić się nad występującymi alergiami, oraz problemami skórnymi. Jeżeli mamy najmniejsze wątpliwości, warto zasięgnąć rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać szeroką ofertę gabinetów kosmetycznych, gdzie każdy niewątpliwie wybierze odpowiednią metodę dla siebie.

Samodzielne usuwanie zbędnego owłosienia

Jest pare sposobów na usunięcie niechcianych włosków w zaciszu domowym, do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpopularniejsza metoda, nie wymagająca użycia profesjonalnego sprzętu. Wystarczy maszynka i żel do golenia. Jest to też stosunkowo szybki sposób, aczkolwiek należy pamiętać, że może powodować podrażnienia, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga użycia specjalnego kremu znajdującego się prawie w każdej drogerii. Jest ona stosunkowo prosta, jednakże może wywoływać alergie czy podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do najtańszych – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długofalowe efekty, jednakże jest bardzo bolesna. Urządzenie działa w prosty sposób – niewielkie pęsety łapią włoski i je po prostu usuwają. Aby metoda ta była efektywna włoski muszą być w miarę długie, w innym wypadku będą trudne do złapania. 

Profesjonalne sposoby na usuwanie nadmiernego owłosienia

Salony kosmetyczne w Toruniu oferują wiele metod usuwania nadmiernego owłosienia, są to np.:

Wosk

na skórę nakładany jest płynny wosk, który po wyschnięciu usuwany jest płynnym ruchem. Metoda ta na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczna. Jej skutki się nawet pare tygodni. Należy pamiętać, że do zabiegu włoski powinny być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to depilacji woskiem, ale nieco droższa. Mieszankaskładająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu usuwana płynnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie na stałe. Włosy naświetlane są odpowiednim laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Żeby metoda ta była skuteczna trzeba wykonać ten zabieg kilkukrotnie. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.