Ślub i wesele

Jaką muzykę wybrać na wesele?

Akompaniament muzyczny podczas wesela to jeden z najistotniejszych wyborów jakie czekają Młode Pary. Jeszcze kilkanaście lat temu całkowicie zrozumiałym był wybór zespołu muzycznego, jednak aktualnie coraz częściej wybierany jest DJ. Odpowiednia muzyka na weselu obiecuje rewelacyjną rozrywkę, prawdopodobnie nikt nie chciałby uroczystości, na której nikt nie bawi się ponieważ jest byle jaka muzyka. Czym różni się zespół muzyczny od DJ i co jest tańsze?

Wpis we współpracy z DJ Laskowski – wodzirej na wesele.

DJ na wesele – jakie są tego plusy?

Najczęściej DJ posiada zdecydowanie większy wybór muzyki, którą może na weselu puścić. Obecnie kiedy ma się dostęp do internetu i włącza się muzykę na laptopie to ma się możliwość aby zagrać w zasadzie każdy możliwy kawałek. DJ bardzo często jest korzystniejszą cenowo opcją od zespołu muzycznego, w szczególności dlatego, że pracuje sam. Na zespół składa się parę osób, w dodatku posiadają instrumenty i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc i cena za nich jest większa. Kolejnym plusem DJa jest to, że nawet w trakcie jego przerwy muzyka może w dalszym ciągu grać. Jeśli chodzi o zespół muzyczny to przerwa muzyków jest równoznaczna z przerwą w tańcach, a istnieją zespoły, które planują te odpoczynki co parę kawałków. Cena za DJa oczywiście różni się w zależności od miasta, jego wykwalifikowania i prestiżu. Bez dwóch zdań w Warszawie będzie zupełnie inny koszt niż w dużo mniejszej mieście.

Co daje zespół muzyczny na weselu?

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Takie rozwiązanie często wybiorą pary, które na swoim przyjęciu chcą mieć większe grono wiekowych osób. W dawnych czasach nie do pomyślenia było zatrudnianie DJa i cała masa ciotek oraz wujków mogłaby po prostu mieć problem z zabawą. Zespół muzyczny pomimo tego, że posiada z góry określony repertuar to ma możliwość go bardzo fajnie dodać w zabawy, jakie często pojawiają się na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by pragnął to nie puści tej samej piosenki w 5 różnych rytmach. Sporo osób twierdzi też, że wesele jest bardzo wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem, że nie wyobraża go sobie bez muzyki na żywo. Koszty orkiestry najczęściej są sporo wyższe niż te, które są za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie jaką muzykę lubicie. Wesele oczywiście jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy jako Para Młoda musicie być z niego zadowoleni. Jeżeli lubicie nowoczesne wersje utworów i bardzo dużą różnorodność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeżeli Wasze wesele ma być bardzo eleganckie to lepszym wyborem będzie orkiestra. Zupełnie inny akompaniament muzyczny rozpatrzycie kiedy większość gości będzie młoda, a inną gdy przyjęcie ma być tylko dla rodziny. Obojętne jest mimo wszystko czy postawicie na zespół czy DJ na wesele – przede wszystkim zadbajcie o to aby repertuar Wam odpowiadał. W dodatku obgadajcie z muzykami to czy planujecie zabawy weselne, czy nie, jeżeli tak to które. Za każdym razem nie zapomnijcie też o podpisaniu umowy.