Turystyka

Co zwiedzić w Indiach odbywając duchową wyprawę?

Indie są wyjątkowym krajem położonym na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są chętnie wybieranym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie wybierający to niezwykłe miejsce rozkoszują się egzotyczną florą i fauną, przepyszną aromatyczną kuchnią, oraz niezwykłymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są krajem bardzo chętnie odwiedzane przez osoby które szukają odpoczynku od codzienności i pogonią za rzeczami doczesnymi. Można powiedzieć, że Indie są doskonałym miejscem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Tubylcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze uśmiechnięci. Przepiękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w niezwykłych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codzienności. Które lokalizacje należy odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Wyjazd duchowy do Indii – mistyczne świątynie

Indyjskie świątynie mają nietypowy charakter, a jednocześnie otoczone są aurą tajemnicy. Dlatego nie można ich wykluczać organizując podróż duchową do Indii. Często wyjazdy organizowane przez biura podróży koncentrują zwłaszcza na dużych miastach i najważniejszych zabytkach, jednakże Indie oferują znacznie więcej! Monumentalne budowle zapierające dech w piersiach w połączeniu z bujną florą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Bez wątpienia wybierając się na wyjazd duchowy do Indii, nie warto pominąć świątyni Mahabodhi, a inaczej mówiąc Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, zbudowany w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to cel podróży wielu turystów z całego świata, w którym można wyczuć wyjątkową atmosferę. Warto odbyć tam medytację. Świątynie wzniesione  w Indiach wybudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej podróży

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można pominąć zapierających dech w piersiach, przepięknych, piaszczystych plaż. Warto odwiedzić zwłaszcza dwie z nich, które uchodzą za najpiękniejsze i skorzystać z relaksujących kąpieli morskich. Duże zasolenie wody pozwoli pozbyć się negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na stan zdrowia. Na jednej z takich plaż można skorzystać z masaży ajurewdyjskich, które wykonywane są przez specjalistów w odpowiednio do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym niesamowitym, magicznym kraju należy odbyć również górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Mieszkańcy Indii wierzą, że okrążenie jej zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii trzeba spróbować sesji jogi oraz medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej styczności, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Takie umożliwią zrozumieć przyczyny zaburzeń zdrowia, czy zagrożeń jakie wynikają z obecnego sposobu życia. Joga wyjątkowo pozytywnie wpływa na nasz układ ruchu a także pozwala utrzymać równowagę tak trudną do utrzymania w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach należy także odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia przynosi ona wiele pozytywnych korzyści takich jak relaks, poprawa snu, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest pozbycie się negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Czy warto odbyć duchową podróż do Indii?

Bez wątpienia taka typu wyjazd bardzo różni się od tych oferowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na przekonania religijne czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej podróży powinna być starannie przemyślana i zaplanowana, aby móc odwiedzić wszystkie ważne duchowo miejsca. Indie to kontakt z piękną przyrodą, to miejsce bajkowych krajobrazów oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.