Cechy dobrego męskiego portfela

Opublikowane przez admin w dniu

Czasem, gdy zastanawiamy się, co by komuś kupić na prezent, przychodzi nam do głowy pomysł uniwersalny, czyli portfel. Czy jednak można wybrać portfel jakikolwiek? Wiadomo, że męski i damski portfel będą się od siebie różnić estetyką, kolorami i kształtami, ale co tak naprawdę daje nam gwarancję, że portfel, który kupimy mężczyźnie, spodoba mu się?

Dobry portfel skórzany musi cechować:

Dużo miejsca

Niech Was nie zwiedzie mit, że męski portfel skórzany będzie lepszy, im będzie mniejszy. Mężczyźni, wbrew pozorom, uwielbiają kolekcjonować karty rabatowe, kupony z ulubionych sklepów, a obecnie przeżywamy zatrzęsienie takich ofert i w zasadzie każdy sklep czy supermarket proponuje kartę stałego klienta. Gdyby chcieć nosić je wszystkie, z pewnością brakłoby dwóch portfeli. Do tego oczywiście dochodzą inne „plastyki”, czyli bilet miesięczny, dowód osobisty, karta kredytowa czy karta biblioteczna.

Kieszonka na drobne

Choć coraz częściej płacimy przy kasie kartą (zwłaszcza za te większe zakupy), to czasem chcemy również zapłacić za pączka czy gazetę w kiosku i wtedy drobne przydają się jak znalazł – dlatego nie zalecam kupować portfela bez tej ważnej kieszonki.

męskie portfele ze skóry

Nie musi być gruby

Pojemność – w sensie ilości kart czy innych drobnych gadżetów, które mogą się znaleźć w portfelu – to coś innego niż wielkość. Gruby portfel wcale nie wygląda estetycznie, dlatego zalecam wybierać takie, które same w sobie nie są szerokie i przede wszystkim nie są wykonane z grubego materiału. Portfel skórzany męski najlepiej prezentuje się w wersji fit (co rzecz jasna nie powinno odnosić się do jego zawartości w sensie finansowym).

Jeden z uniwersalnych estetycznych kolorów

Mężczyźnie polecam jeden z czterech uniwersalnych kolorów: czarny (klasyka zawsze w modzie), brązowy, szary lub biały. Ważne, by szczególnie w tych trzech pozostałych przypadkach portfel miał wyraźnie zarysowane krawędzie (nie miał zaokrąglonych zakończeń, bo tym samym sposobem będzie wyglądał na damski) i proste szycie. Estetyka i prostota to hasła, które od zawsze towarzyszą elegancji i męskiemu szykowi.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *